/Files/images/читання 3.jpg

«Читання — це один зі способів самореалізації людини: читаючи, ми вступаємо в діалог з автором. Часом це суперечка, часом дискусія. Книжка — найкраще снодійне, вона дарує здоровий сон. Проте є книжки, які можуть захопити на цілу ніч».

Ростислав Семків, письменник, літературознавець, директор видавництва «Смолоскип»

Людину, яка обожнює читати книги, видно одразу: вона всебічно розвинена і розумна. Саме тому любителі читання - відмінні співрозмовники.

Тож дозволь дати тобі декілька цінних порад.

1. Щоб зберегти книгу – одягни на неї обкладинку. Це вбереже її від пошкоджень та подовжить її життя.

2. Перед тим як взяти книгу до рук – вимий їх. Крім того, що це основне правило гігієни, це – показник твого ставлення до інших, тих, хто читатиме книгу після тебе.

3. Не їж під час читання. Це завадить тобі глибше поринути у те, що ти читаєш, й навряд чи допоможе зрозуміти те, про що ти прочитав. До того ж їжа, що може потрапити на книгу, аж ніяк не додасть їй краси та обов’язково її пошкодить.

4. Не перегинай книгу. Таким чином ти пошкодиш її корінець і книга набагато швидше зіпсується.

5. Бережи книгу від води, адже вода зіпсує сторінки та змиє текст. До речі, сонячні промені, які падатимуть на книгу – теж не дуже гарна ідея, бо також можуть її пошкодити.

6. Під час читання використовуй закладки для того, щоб запам’ятати, де саме ти зупинився. Не загинай для цього кути сторінок, адже вони так дуже швидко зіпсуються.

7. Перегортай сторінки обережно на не різко, не слинь пальці. Ти ж розумієш, що це негігієнічно та псує папір, чи не так?

Якщо ти виконуватимеш ці прості, але важливі поради, книга буде радувати тебе та інших ще довгий час.
Приємного читання!

Не сумуй і пам’ятай — коли буде сумно, бери книгу і читай.
Конфуцій

У вас може виникнути питання: навіщо читати? яка користь від читання книг?
Насправді користь від читання важко переоцінити.

/Files/images/мозок-і-читання.jpgВчені довели, що читання не тільки підвищує інтелект, але й покращує фізичне та психічне здоров`я. Читання тренує людський мозок як спортивний тренажер тренує тіло: під час читання Ви уважно слідкуєте за перебігом подій твору і завдяки цьому розвиває свою уяву, переживаючи подумки разом із героями всі події.

Після прочитання того чи іншого твору Ви аналізуєте вчинки персонажів, обмірковуєте можливість їх поведінки у тій чи іншій ситуації – саме в цьому криється шлях до креативності, адже коли Ви розглядаєте різні варіанти розвитку однієї і тієї ж ситуації, Вам легше побачити нові можливості і ухвалити нетипове рішення, побачити ситуацію під іншим кутом. Отже, процес читання тісно пов’язаний з підвищенням рівня креативності читача й впливає на становлення творчої й вільної особистості.

Незалежно від того, яку літературу Ви читаєте, протягом кількох днів у Вас підвищується рівень інтелекту.

Повільне читання розвиває зосередженість і допомагає ефективніше вирішувати складні питання. Якщо перестати регулярно читати книги, то ці навички зникають.

Читання сприяє розвитку співчуття (або емпатії). Особливо на розвиток почуття співпереживання впливає саме художня література, яка вчить читача бути більш чутливим до потреб оточуючих.

Читання знижує стрес, збагачує мову та розвиває емоційний інтелект людини. Чим більше часу Ви приділяєте читанню, тим активніше Ви пізнаєте навколишній світ, вивчаєте нові слова, швидше станете говорити правильно.

Книги роблять людей щасливішими. Вчені з’ясували, що люди, які багато читають, менше страждають від депресії, легше вирішують проблеми та мають вищу самооцінку.

Читання захищає пам’ять. Цей факт встановили дослідники з Американської академії неврології. Виявилося, що читання здатне більш ніж на 32% сповільнювати темп зниження пам’яті під час старіння.

Читання книг подовжує життя. Згідно з останніми дослідженнями, тривалість життя людей, які захоплюються читанням, в середньому на два-три роки більша, ніж у тих, хто нічого не читає. Тому, щоб прожити довше, потрібно виділяти на читання приблизно 30 хв в день.

/Files/images/цитата.jpg

Як виробити звичку читання кожен день?

1. Відстежуйте скільки читаєте щодня.

2. Завантажте спеціальні додатки, на яких можна позначити, де саме Ви зупинилися минулого разу, скільки та коли прочитали.

3. Читайте кілька сторінок за першої ж нагоди.

4. Подружіться з людиною схибленою на книжках. Вона точно порадить щось варте уваги.

5. Читати перед сном – гарна та корисна звичка, щоб не відволікатися на соцмережі залишайте телефон поза межами спальні.

/Files/images/чоловічок.jpg

Поради для ефективного читання книг

Встановіть мету.

Користь від читання буде максимальною тільки в тому випадку, якщо у нього є чітка мета. Наприклад, якщо вам потрібно терміново знайти важливу інформацію, скористайтеся переглядовим методом читання (швидко перегляньте текст, щоб визначити, чи міститься в ньому потрібна інформація) або ознайомчим (знайомтеся з основним змістом тексту, аргументацією автора. Так найчастіше читають художню літературу). Після цього Ви зможете зрозуміти чи потрібно глибше вивчити написане. Корисний фрагмент необхідно вивчити більш глибоко.
Якщо за допомогою книги Ви сподіваєтеся навчитися чогось у всіх деталях, підійде вивчальний спосіб читання - повільне читання з метою повного вивчення написаного для того, щоб більш глибоко зрозуміти сенс викладеного. Це допоможе застосувати отримані знання надалі. Таким способом читають найбільш важливу літературу або окремі її фрагменти.

Виберіть хорошу книгу.

Читати все підряд — погана ідея. Вибирайте тільки якісну літературу. Почитайте відгуки та рецензії, уважно перегляньте вміст. Не починайте читати, поки не переконаєтеся, що в книзі міститься саме те, що Ви шукаєте.

Читайте короткими сеансами.

Прочитане «залпом» запам’ятовується погано. Якщо Ви збираєтеся читати книгу вивчальним або ознайомчим способами (повністю), розділіть процес на кілька днів або навіть тижнів.
Нехудожню літературу найкраще читати вранці, коли мозок бадьорий і відкритий для нових знань, а художня більше підходить для вечірніх сеансів.

Записуйте прочитане.

Читаючи спеціальну літературу, записуйте найважливіші тези. Так Ви набагато краще їх запам’ятайте і будете мати можливість швидко відшукати їх в разі потреби.

Відмовтеся від перфекціонізму.

Не читайте просто тому, що «шкода кидати». Якщо книга виявилася для вас марною, в цьому немає сенсу. Дайте їй спокій і займіться дійсно потрібною літературою. Не важливо скільки Ви прочитаєте, якщо нічого не запам’ятаєте і не засвоїте.

Читайте регулярно.

Привчіть себе до щоденного читання і незабаром Ви помітите, як ваше життя почне змінюватися на краще. Ви станете впевненіші, розумніші, дотепніші, товариські, а труднощі на життєвому шляху перестануть вас лякати.
Тільки уявіть, що можете навчитися абсолютно будь-якому умінню, поспілкуватися з великими людьми, які померли тисячоліття назад, дізнатися практично будь-який факт, відомий людству. Яким би не було Ваше питання, відповідь на нього міститься в книгах, оскільки багато сотень людей вирішували його задовго до Вас.

Головне – читайте лише те, що Вам подобається. Якщо книжка не приносить задоволення, то сміливо відкладіть її, не дочитавши.

Кiлькiсть переглядiв: 113

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.